Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samiec i samica w kuli (5,5 l)

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kar302

kar302

Narybek

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 09:51

Niedawno kupiłam samiczkę, mój bojownik gdy ich karmie ciągle ją wygania i zabiera jej jedzenie ! Często też gania ją po całym akwarium a ona przed nim ucieka . Czy to jest zwykłe zachowanie ?
Mam też drugie pytanie : Kiedy zaczyna się okres godowy bojowników ?

Użytkownik Lady in red edytował ten post 19 lipiec 2009 - 12:47
Zmiana tytułu (pierwotny pozostawiony w opisie); przeniesienie postów

#2 kar302

kar302

Narybek

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 09:56

Mam akwarium 5,5 l i trzymam w nim bojownika. Niedawno kupiłam także samiczke czy wystarczy im miejsca ?

#3 Gosia AG

Gosia AG

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 694 postów
  • Miejscowość:Słupsk

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:06

Niedawno kupiłam samiczkę, mój bojownik gdy ich karmie ciągle ją wygania i zabiera jej jedzenie ! Często też gania ją po całym akwarium a ona przed nim ucieka . Czy to jest zwykłe zachowanie ?
Mam też drugie pytanie : Kiedy zaczyna się okres godowy bojowników ?

Jest to normalne zachowanie, ale powiedz ile litrów ma Twoje akwarium? Na harem to conajmniej 45l, a akwarium tarliskowe to 25 litrów. Jeżeli nie chcesz tarła to dokup jeszcze 2 samice, ponieważ samiec może jedną zamęczyć, a tak agresja rozłoży się na 3.

Nie ma określonego okresu godowego. Moja samica ma ikrę, jak tylko wpuszczę ją do akwarium samca.

Już nie odpowiadaj ile masz litrów, przeczytałam... :angry2:

Użytkownik Gosia AG edytował ten post 19 lipiec 2009 - 10:10

#4 cannonn

cannonn

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:07

Nie wystarczy.
Sam samiec powinien miec przynajmniej 20l.
Bojowników nie trzyma się w parach tylko w haremach, przynajmniej 2 samice na 1 samca. Na harem potrzeba minimum 40l. W tej kuli tylko męczysz te rybki :(

Użytkownik cannonn edytował ten post 19 lipiec 2009 - 10:21

Dołączona grafika
25l - po ataku glonów narazie puste :<
54l - bojownik + krewetki

#5 Andru

Andru

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 122 postów
  • Miejscowość:Starachowice

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:08

nie wystarczy... 5,5l to jak się domyślam kula
przeczytaj to:
http://www.Bojownik....nika-t2474.html

to:
http://www.Bojownik....ryba-t4755.html

i to:
http://www.Bojownik....ania-t4158.html

#6 cannonn

cannonn

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

To przez to, że trzymasz ich w 5litrowej kuli i dlatego też, że samiczka jest sama, powinny byc przynajmniej 2 ale w 45l!
Dołączona grafika

#7 Gosia AG

Gosia AG

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 694 postów

Oczywiście, że nie! Samiec prędzej, czy później zamęczy samiczkę. Minimalny litraż dla haremu (1 samiec+ 3 samice) to 54 litrów, a dla samego samca to 20l. Bojowniki są rybami agresywnymi, samiec zaciekle atakuje samice, dlatego samiczki powinny mieć możliwość ucieczki i dużo kryjówek.
Masz w tych 5,5 litra filtr, grzałkę i pokrywę? Jest to niezbędny sprzęt dla każdej ryby.
Opisz dokładniej zbiornik: jeżeli masz sztuczne rośliny to je wyrzuć i kup nowe. Oddaj samiczkę i wymień akwarium na 20 litrów.

PS. Andru była szybsza ^_^
cannon: zmieniłam :)

Użytkownik Gosia AG edytował ten post 19 lipiec 2009 - 10:15

#8 cannonn

cannonn

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:13

Gosia AG - dla haremu 1+2 to minimum 40l, dla 1+3 już lepiej byłoby 54 conajmniej :)
Dołączona grafika

#9 dagaa

dagaa

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów
  • Miejscowość:Kłodzko

Napisano 19 lipiec 2009 - 11:38

Mam akwarium 5,5 l i trzymam w nim bojownika. Niedawno kupiłam także samiczke czy wystarczy im miejsca ?

Dla zagryzienia się to pewnie wystarczy...
Mała rada, zanim kupisz żywe zwierze to najpierw poczytaj o jego wymaganiach.
Teraz to radziłabym kupić 40L akwarium i jeszcze jedną samicę, a jeśli nie to oddać samice i zadbać o to by samiec
miał godziwe warunki, czyli 20L akwarium + niezbędny sprzęt.
Radze również przeczytać FAQ na forum, to bardzo ciekawa lektura jak powinno się dbać o bojownika :)

A wracając do ganiania samicy, bo widzę że tematy były 2 i zostały połączone,
to niestety masz za małe akwarium, prędzej czy później samiec zagryzie samice,
oddałabym jak najszybciej tą samicę bo naprawdę jej szkoda, chyba nie chcesz patrzeć na to jak samiec ją powoli zamęcza.
Pytasz o okres godowy w takich warunkach :huh: ?
bojowniki to nie zabawki, najpierw pomyśl o tym by kupić większe akwarium dla haremu, dużo poczytaj i nabierz wiedzy,
a dopiero na samym końcu pomyśl o tarle.
W takiej klitce 5,5L nie ma mowy o tarle...

#10 kar302

kar302

Narybek

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 11:53

Od 3 dni mój bojownik dzieli akwarium z samiczką, Jest w stosunku do niej agresywny! Co robić? On gania ją po całym akwarium i odgania od jedzenia !!! Przy okazji kiedy zaczyna się okres godowy u bojowników ?

#11 kar302

kar302

Narybek

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 11:59

Mam pytanie : W kuli 5,5 l trzymam samca z samiczką czy kiedy samica będzie sie spodziewać malutkich bojowników mogę ją przenieść do innego zbiornika czy kula wystarczy dla wszystkich ? czy można przenieść ikre i gniazdo do innego zbiornika ?

#12 dagaa

dagaa

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:00

Użytkownicy odpowiedzieli Ci na pytania w tym temacie co założyłaś http://www.Bojownik....nik--t8462.html
dlaczego więc zakładasz kolejne tematy z tym samym zapytaniem.
Za zaśmiecanie forum tymi samymi tematami grozi upomnienie.

#13 kar302

kar302

Narybek

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:01

Mam pytanie : W kuli 5,5 l trzymam samca z samiczką czy kiedy samica będzie sie spodziewać malutkich bojowników mogę ją przenieść do innego zbiornika czy kula wystarczy dla wszystkich ? czy można przenieść ikre i gniazdo do innego zbiornika ?

#14 icingdeath

icingdeath

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 434 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:09

Po pierwsze - Twój bojownik nie dzieli akwarium, bo go nie ma. Pływa sobie w pojemniku na cukierki (5,5l). Po drugie - jakby Ciebie zamknęli w pokoju 2x2 m to też byś była agresywna. Co do "gania ją po całym akwarium" to chyba nie ma się gdzie za bardzo rozpędzić... Dostałaś potrzebne linki w poprzednim temacie, może skorzystaj z umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Od razu przepraszam za złośliwy ton wypowiedzi, ale łapki mi opadają, gdy widzę takie pytania.

Kula 5,5 l nie jest odpowiednim miejscem nawet dla jednego bojownika. Samica nie będzie "spodziewać się malutkich bojowników", bo samica składa ikrę, którą opiekuje się samiec. Nie kupiłaś zabawki, tylko ŻYWE STWORZENIE, które czuje, cierpi i ma swoje wymagania. Szkoda, że brakło chęci na poczytanie, zanim zafundowałaś rybkom cierpienie.

#15 Rose

Rose

"Rybka zwana Wandą"

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 85 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:18

W kuli nie trzyma się zwierząt.Koniec tematu

I jeszcze jedno "samica nie spodziewa się malutkich bojowników" tylko ma ikrę,którą trzeba zapłodnić.Jak ja przeniesiesz to najwyżej może paśc na zatwardzenie ikry :ranting2: bojowniki to nie zabawki,zresztą żadne żyjątka to nie zabawki więc nie bierz się za rozmnażanie jak nawet dwóch bojowników nie umiesz trzymać należycie.Kula 5,5 l. dla wszystkich haha na pewno się pomieszczą <_<

Użytkownik Lady in red edytował ten post 19 lipiec 2009 - 12:49

#16 Gosia AG

Gosia AG

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 694 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:29

Po co Ci te małe? Żeby skończyły, tak jak te Twoje nieszczęsne rybki?o.O

#17 Gosia AG

Gosia AG

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 694 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:35

Czy Ty jesteś człowieku niepoważny? Rozsiewasz posty po forum i wszędzie piszesz to samo. Uważasz, że jak w jednym temacie nie spotkałeś się z aprobatą, to gdzie indziej Cię poprą i pomogą?
Nie wiem po co Ci narybek, ale jak już chcesz małe to kup akwarium 25l z osprzętem i sobie rozmnażaj te nieszczęśniki. Nie możesz przenieść ikry i gniazda, ponieważ małymi opiekuje się ojciec, bez niego mogą nawet zginąć (on je łapie i wsadza z powrotem do gniazda), gniazdo popęka, nie dasz rady go przenieść. Jedyne co możesz zrobić to odłowić samicę po tarle, ponieważ zjada własną ikrę.

KULA NIE WYSTARCZY DLA NIKOGO, MOŻESZ TAM WSADZIĆ KWIATKA, ALE NIE ŻYWE STWORZENIE!!!

#18 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6240 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:37

BARDZO PROSZĘ autorkę tematu o kontynuowanie dyskusji w jednym temacie i o CZYTANIE odpowiedzi, których udzielono wcześniej.
Wątki zostały połączone dla ułatwienia i większej czytelności. Apeluję o zapoznanie się z FAQ oraz Regulaminem.

allbettas.png

#19 dagaa

dagaa

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 12:51

O rety..., te ciągłe tematy to chyba jakaś prowokacja jest, ile można pisać jedno i to samo, ech ręce opadają :mellow:

#20 deadend

deadend

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów
  • Miejscowość:Leżajsk

Napisano 19 lipiec 2009 - 21:39

ani chybił to jakiś troll jest, nie marnujcie energii na odpowiedzi.
Swoją drogą, ja się takim sytuacjom nie dziwię, ostatnio w zoologicznym spotkałam tycią kulkę (może ze 2,5 l ) z samcem intensywnie wciskającym jedną samice w kamyki... tuż obok pani kupowała welonkę do 8l, nie była pewna czy to dobry wybór, ale nikt z kręcącej się wokół niej obsługi ani słówka nie pisnął, a duży sklep to był, z porządnymi akwariami....

ps. rumaki, dzięki, ja już dziś padam z nóg i mało widzę (ale forum czytam ;) )

Użytkownik deadend edytował ten post 19 lipiec 2009 - 22:25

nie wnikaj, bo wsiąkniesz...

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij