Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krewetki i glony nitkowate

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Esmi

Esmi

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów
  • Miejscowość:Świętokrzyskie

Napisano 25 marzec 2009 - 22:10

Nie wiedziałam gdzie umieścić moje pytanie więc postanowiłam tu :)
Czy krewecie zjadają glony nitkowate? Mam plagę w akwa (glonów oczywiście, nie kreweci). Nie bardzo wiem czemu bo NO3 mam na poziomie ok. 5 - 7 mg/l. To chyba przyzwoity poziom. Mam sporo roślin w tym również pływających i właśnie z roślinami przywlokłam nieproszonych gości. Czy krewetki pomogą uporać się z takimi glonami?
I jeszcze jedno pytanko: jakie macie doświadczenia w kwestii wielkości razborek klinowych? Wg literatury dorastają do 4 - 4,5 cm, a jak jest z waszymi rybciami? Ja właśnie kupiłam razborki i moje są malutkie mają ok. 2 cm, jestem ciekawa jak szybko rosną. A najlepsze jest to że te maleństwa złożyły już jajeczka, niestety nie wyszło im przyklejenie ich do liścia i opadły na dno, gdzie pewnie zostały zjedzone ze smakiem przez zbrojnika albo ampularię. Czy to była taka przygrywka do dorosłego życia? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Użytkownik Esmi edytował ten post 25 marzec 2009 - 22:17

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.

#2 Bojownick

Bojownick

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 26 marzec 2009 - 15:56

Ile litrów ma Twoje akwarium? Przyczyną zakwitu glonów może być przerybienie i nadmierne nawożenie. Skąd wiesz, że glony "przybyły" z roślinami? Dobrymi zjadaczami glonów są krewetki amano, czy właśnie takie trzymasz w swoim akwarium?

#3 mszt

mszt

Uzależniony od Bojownik.pl

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8520 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 26 marzec 2009 - 17:31

Krewetki raczej lubią glony nitkowate.

A te glony podobno mogą być spowodowane nadmiernym naświetleniem, tak przynajmniej czytałam.
Wróg powinien być brzydki.

#4 Anka.pl

Anka.pl

"Rybki z ferajny"

• Zablokowani
  • PipPipPipPipPip
  • 385 postów
  • Miejscowość:gdynia

Napisano 26 marzec 2009 - 19:10

Amano szczególnie je lubią.

#5 Esmi

Esmi

"Gdzie jest Nemo?"

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów
  • Miejscowość:Świętokrzyskie

Napisano 27 marzec 2009 - 17:21

"Ile litrów ma Twoje akwarium? Przyczyną zakwitu glonów może być przerybienie i nadmierne nawożenie. Skąd wiesz, że glony "przybyły" z roślinami? Dobrymi zjadaczami glonów są krewetki amano, czy właśnie takie trzymasz w swoim akwarium?"

72l Na pewno nie mam przerybienia (tak jak pisałam NO3 na poziomie 5-7 mg/l), nie nawożę, w podłożu są tylko kulki gliniaste. Wiem, że glony przywokłam z roślinami bo wcześniej ich nie miałam a takowe były na roślinkach które przyniosłam.
Akwa jest oświetlone belką oświetleniową 2 x 24W.
Krewetki Amano kupiłam wczoraj - 10 szt. i umieściłam razem z kilkoma razborkami w akwa kwarantannowym. W nocy uciekły mi prawie wszystkie :mellow: Przez pół godziny łaziłam na kolanach po podłodze żeby je połapać a i tak nie jestem pewna czy udało mi się złapać wszystkie. A co będzie jak przełożę je do dużego akwa, które nie ma pokrywy??? Wylezą wszystkie na amen???
Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij