Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZOO MARKET BYDGOSZCZ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 rudablondynka

rudablondynka

"Rybki z ferajny"

• Nowicjat
  • 224 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 14 kwiecień 2008 - 20:26

Nie wiem, czy dużo użytkowników tego forum pochodzi z mojego rodzinnego miasta Bydgoszczy...ale Ci co pochodzą to doskonale wiedzą, że nie ma u nas porządnego dużego sklepu zoologicznego. Nad czym osobiście bardzo ubolewam, ale mniejsza o to.

Ostatnio byłam na zakupach w zooMarkecie, i oczom nie dowierzałam. Wszystkie akwaria brudne zasyfione i zaglonione, w którym pływały gdzie nie gdzie trupy, stanu reszty rybek przez ten szlam nie dało się ocenić.

Nie wspominając już o tragedii ukazanej pseudo szczęśliwym klientom pt. EKSPOZYCJA STAŁA w której w którym tak na oko w 112 l Akwarium pływało z 60 neonków, 15 moliezji, kilkanaście platek, trochę glonojadów, kilka innych gatunków i jeden duży skalar. Na samym wejściu kolejna tym razem narożna ekspozycja stała...ok 80 l w której pływały karasie chyba z 10 i z 10 welonów...oczywiście obie ekspozycje mega tandetne...i mega zasyfione.

Kolejna sprawa to... Akwarium z roślinami, uwierzcie mi, że chwasty na łące wyglądają lepiej...i tu znowu syf kiła i mogiła, pełno nadgniłych liści, szlamu i glonów... a ceny...coż pozostawiają wiele do życzenia...że już nie wspomne o nic nie wiedzącej obsłudze.

ZOOMARKETOWI MÓWIMY ZDECYDOWANE NIE !

#2 maryha

maryha

"Rybka zwana Wandą"

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • Miejscowość:Trn/Krk

Napisano 14 kwiecień 2008 - 20:36

bardzo dobrze tępić tych biznesmenów patrzących tylko na kasę nie jestem z tego miasta ale takich sklepów jest setki niestety i mówimy im NIE!!

#3 pina_90

pina_90

Ikra

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 grudzień 2008 - 22:01

Ja także mieszkam w Bydgoszczy i także byłam w tym sklepie, ponieważ musiałam wymienić rybie akwa i grzałkę i filtr. Gdy tam poszłam byłam :angry: :ranting2: wściekła, ale też :( zrozpaczona widokiem niewinnych ryb- jednym zdaniem te akwaria wyglądały tragicznie. Ze sklepu wyszłam oburzona. Ci pracownicy powinni się wstydzić (możliwe, że jest ich tak mało).

PoZdRoWiOnKa ! ! !

Użytkownik pina_90 edytował ten post 27 grudzień 2008 - 22:02

#4 KinGa *

KinGa *

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Miejscowość:BydGoszcz

Napisano 10 styczeń 2009 - 13:45

Witam ja również jestem z Bydgoszczy!
O tak...
Do naszych miejscowych tragedii należą:

1. ZooMarket - Syf, kiła, mogiła i strasznie DROGO! A na dodatek bojowniki tam są w kubeczkach spleśniałych!!!
2. Aligator(Carrefour przy G. Pomorskiej i Carrefour na Glinkach) - podobnie jak w ZooMarkecie a na dodatek ciasno <_< i ostatnio tam byłam to w ok. 40 l. akwa z wiejskim zamkiem i sztucznymi roślinami było z 35 welonów!!! :angry:

ZA TO GODNY POLECENIA JEST SKLEP NA UL. ŚNIADECKICH (przy placu piastowskim)

Dlaczego?

1. Doświadczeni, mili sprzedawcy, extra cierpliwi.
2. Dobre warunki dla ryb.
3. Duży wybór roślin (w bardzo dobrym stanie).
4. Duży wybór produktów w przystępnych cenach.
5. i co najlepsze odradzają kule, a nawet słyszałam, że chcą je wycofać :D

Dlatego radzę bydgoszczanom tam chodzić, bo wszędzie po prostu dramat!!!

#5 KinGa *

KinGa *

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 14:13

Ale fakt...Takiego exstra zoologika z niskimi cenami, i w ogóle żeby wszystko było super to u nas nie ma...a szkoda :mellow:

#6 AteNa

AteNa

"Big Fish"

• Zablokowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 758 postów
  • Miejscowość:Przemków (dolnyśląsk)

Napisano 10 styczeń 2009 - 14:21

No niewiem czy z 35 welonów zmieściło by się w 40l już chyba więcej miejsca jest w wannach z karpiami na wigilię.

#7 KinGa *

KinGa *

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 14:27

tzn. nie jestem pewna czy to było akurat 35, ale na 100% więcej niż 25 a akwa miało też tak 40-50 nie wiem dokładnie, bo tak na oko patrzyłam...ale po prostu tragedia!!! a rośliny w aligatorze to jak jedno wielkie zbiorowisko chwastów!!!

W każdym razie welony miały tak mało miejsca, że ocierały się o siebie wszystkim czym tylko mogły się ocierać(płetwami, łuskami no wszystkim...)

Użytkownik KinGa * edytował ten post 10 styczeń 2009 - 14:29

#8 elcoloco

elcoloco

Ikra

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 19:15

polecam markecik zoologiczny w białych-błotach, robiłem tam ostatnio zakupy, coprawda sprzedawcy nie sa jacys super wyszkoleni, ale jesli chodzi o wybór, cene i jakość to wydaje mi się, że biją pozostałe sklepy na głowe. Tak na marginesie, Nie wiecie może gdzie mozna w bydzi Krewetki red cheery kupic?:)

#9 AteNa

AteNa

"Big Fish"

• Zablokowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 758 postów
  • Miejscowość:Przemków (dolnyśląsk)

Napisano 21 styczeń 2009 - 19:29

A jak tam jest z bojownikami. Kubki??

Kinga powtarzasz słowa rudej (jeśli mogę cię tak nazywać)

Użytkownik AteNa edytował ten post 21 styczeń 2009 - 19:29

#10 elcoloco

elcoloco

Ikra

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 19:35

A jak tam jest z bojownikami. Kubki??

Kinga powtarzasz słowa rudej (jeśli mogę cię tak nazywać)

Nie... w kubkach to mają na Gdańskiej:P tam jest pełna kultura:)

#11 KinGa *

KinGa *

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 24 luty 2009 - 14:18

Wiem, ze temat stary, ale...

Elcoloco w Bydgoszczy krewetki(red cherry, amano, orange) można kupić w sklepie Akwarium INTER ZOO przy ulicy Śniadeckich 41 (koło placu piastowskiego).

Do AteNy: Spoko, byle nie KINIA :P

Użytkownik KinGa * edytował ten post 24 luty 2009 - 14:19

#12 Paula1979

Paula1979

Ikra

• Nowicjusze
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2011 - 18:06

KinGa * jakoś podejrzanie wciąż zachwalasz Inter Zoo na Śniadeckich, a wszystkie inne sklepy według Ciebie są do niczego. Czy przypadkiem nie jesteś pracownikiem tego sklepu??!
Jeśli chodzi o sklepy w Bydgoszczy to wygląda to następująco:

Hurtownia w Białych Błotach - tragiczne warunki dla zwierząt, gryzonie i króliki karmione są tylko suchym chlebem, a ryby przetrzymywane w przerybionych akwariach bez światła (w wyniku oszczędności prądu, jak powiedziała mi sprzedawczyni).
Obsługa nie miła i arogancka! Słyszałam że warunki pracy u nich i kontakty z szefostwem pozostawiają wiele do życzenia.

Sklep tego samego właściciela (co hurtownia na Białych Błotach) na ul. Gdańskiej - szynszyle trzymają w klatce dla chomików, przez wiele lat brakuje tam stałych i kompetentnych pracowników, nikt tu nie zna nawet nazw najbardziej popularnych ryb akwariowych ani rozróżnić płci na przykład u królika miniaturowego, koszmar!

Inter Zoo - sklep bardzo przyzwoity, zadbany dział akwarystyczny, pewnie dlatego że na nim samym pracuje około 6 pracowników więc mają na wszystko dużo czasu. Zaletą jest właśnie to, iż każdy dział ma swoich pracowników.
Wadą jest to, że na siłę "wciskana" jest wszystkim karma VITAPOL jako najlepsza. Prawda jest taka - sprzedają ją ponieważ właściciel sklepu - firma Hobby jest też właścicielem sklepu Inter Zoo, a karmy Vitapolu są najgorszej na rynku jakości, lepiej wybrać np.: Dako Art. Również ceny na Śnideckich są zawyżone w porównaniu z innymi sklepami, na przykład zwierzaki są tam strasznie drogie. Kupiłam tam świnkę morską, nikt nie powiedział mi że jest zbyt młoda i powinna być jeszcze przy matce (może nie mieli takiej wiedzy), niestety świnka zdechła po 2 dniach...

Zoo Market na ul. 3-go Maja - wbrew powyższym opiniom, teraz jest tam naprawdę dobrze.
Bojowniki nie mieszkają w plastikowych kubkach, akwaria są czyste i zadbane, możliwe że wpływ na to miała zmiana pracowników. Teraz na piętrze pracuje dwóch bardzo miłych i kompetentnych panów, naprawdę da się porozmawiać.
Uczciwie radzą jaki produkt jest dobrej a jaki złej jakości, nie sprzedają na siłę Vitapolu a polecają produkty firmy Versela Laga które na forach internetowych uznawane są za najlepsze, ponadto nigdzie indziej w Bydgoszczy nie da się kupić karmy tej marki.
Ważne jest to że jest możliwość zamówienia konkretnego towaru jeśli nie ma go w sklepie.
Tutaj świnkę kupiłam o 15zł taniej, żyje i ma się świetnie, wygląda dobrze, dostawała tu świeże warzywa.

Aligatory - przede wszystkim ciasno, pracownicy siedzą sobie w najlepsze i nie zwracają uwagi na klientów, o obsługę trzeba się prosić.
Największą tragedią są koty w małych klatkach, pyton tygrysi pokaźnych rozmiarów zamknięty bardzo małym terrarium.
Akwaria wyglądają bardzo dobrze, choć gatunki ryb nie są zbyt dobrze rozpoznawalne przez personel.

#13 Młody2000

Młody2000

"Ratunku jestem rybką!"

• Nowicjat
  • 120 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 19:22

Mam pytanie , jaki doradzacie najbardziej sklep zoologiczny w Bydgoszczy ? Co do sklepu aligatorze na glinkach jest miła obsługa , ale nie znająca się na rzeczy i wmawiająca mi , że grzałka na lato jest niepotrzebna . Jest tam przerybienie w akwariach . Bojowniki niektóre w kubeczka niektóre w bardzo małych akwariach (około 5x5x5 cm ) , ale są bojowniki w dużych (1 z roślinami 2 z około 15 samicami w akwarium 40l , a trzeci z masą gupików )najtańszy filtr około 50 zł , a grzałka 30 zł (bez termostatu)

#14 kamyczku

kamyczku

"Rybki z ferajny"

• Nowicjat
  • 243 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 20:59

hm ja też latem nie używam grzałki temperaturę mam 27 w nocy 28 w dzien różnica niewielka owszem czasem mogą się zdarzyć chłodniejsze dni ale z racji pokrywy i umieszczonej tam świetlówki temperatura u mnie jest stała. Broń Boże nie neguję tu używania grzałki sądzę jednak ,że niektórzy naprawdę nie potrzebują grzałki latem

#15 wyraz

wyraz

Ikra

• Nowicjusze
  • 1 postów

Napisano 17 luty 2012 - 18:21

Witam!
przypadkowo trafiłem na to forum szukając godzin otwarcia zoomarketu.
Nie zgadzam się z pierwszymi postami, że zoomarket jest do bani. Jest tam jeden koleś co wygląda jakby mu coś ciągle nie pasowało ale to tylko jedna osoba reszta ekipy tego sklepu jest bardzo sympatyczna.
Jeżeli chodzi o ceny to są jedne z najtańszych w Bydgoszczy o ile nie najtańsze - wiadomo różne produkty mają różną marże.
Jeżeli chodzi o zoologiczny na Śniadeckich to bardzo odradzam. Pomijając fakt, że mają najdroższy osprzęt już nie wspomnę o żywych rybkach. Fatk jest taki, że mają ładniej zadbane akwaria itd itp ale ceny i ewentualne rozmowy o rybach to miernota.
Jak miałem początkowe akwarium doradzili mi SKALARA i wytłukł mi połowę ryb więc sry.... ale to banda H**a

#16 luki3333

luki3333

Ikra

• Nowicjusze
  • 1 postów

Napisano 06 luty 2013 - 20:56

polecam markecik zoologiczny w białych-błotach, robiłem tam ostatnio zakupy, coprawda sprzedawcy nie sa jacys super wyszkoleni

a ja wprost przeciwnie, właśnie miałem "przyjemność" tam zakupić parę rzeczy, obsługa to jest PRL i zaścianek, chamstwo totalne zero pomocy wszyscy obrażeni na klienta jak by klient był intruzem, miny zabójców a szefowa bo zauważyłem że nią jest jak o wszystko co się pytałem to proszoną ją nawet o skasowanie towaru traktuje klienta jak by jej kompletnie nie zależało bo ma ich za dużo najwyraźniej, masaka!!! nie polecam tej zakichanej hurtowni, nie mówiąc że temperaura w mrozach była poniżej zera w sklepie

#17 nowa mama

nowa mama

Ikra

• Nowicjusze
  • 1 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:15

zoo market?? przedtem czasem robiłam tam zakupy - wrażenie ok. w miarę czysto, spory wybór, ceny spoko. Aż w końcu zdecydowałam się na zakup rybek - po wymianie wody, wyparzeniu elementów ozdobnych uznałam, że pora na uzupełnienie rybek, bo z moich niewiele już zostało. No i wybór padł na ten sklep. I to była straszna decyzja - po dwóch tygodniach nie dość, ze straciłam prawie wszystkie swoje rybki, to jeszcze te zakupione - okazało się, że pomimo kwarantanny, gdy wydawało się, że będzie ok, ryby zaczęły chorować na ospę Straty - straszne - pieniędzy, czasu, radości. Nie kupujcie tam rybek, bo szkoda zachodu!!! 

#18 3runer

3runer

Uzależniony od Bojownik.pl

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6022 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:47

po wymianie wody?? rozumiem, że całkowity restart?? ile dojrzewał zbiornik po restarcie??

jesli nic to w takim razie po około 2 tygodniach jest największe stężenie związków azotu, co za tym idzie ryby potruły się przez nieodpowiednie wystartowanie akwarium, jaki to zbiornik i ile ryb??

• Podziękował/a żaba.w.lakierkach
Dołączona grafika

#19 Giallorossi

Giallorossi

Narybek

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 12:07

Ostatnio odwiedziłem sporo bydgoskich sklepów zoologicznych.

ZooMarket - rybki mają dobre warunki, widać, że akwaria są zadbane. Ceny super. Jednak ja napotkałem na mały wybór rybek, ale być może akurat był problem z towarem? Obsługa jest tam niestety fatalna, sympatyczna, ale bez żadnej wiedzy. Przy akwariach była jedna Pani, postanowiłem kupić kilka rybek i okazało się, że ....   ona nie potrafi ich wyłowić!!1 :D xD nie no to było mistrzostwo świata!! Musiała poprosić koleżankę, która to zrobiła. Pytanie tylko, dlaczego ona tam jest, a nie ta koleżanka? :D Podsumowując -  ceny i jakość ok, a obsługa do bani. 

Aligator - jedyny plus to baaaaaaaaaardzo duży wybór rybek w bardzo korzystnych cenach. Być może cześć obsługi zna się na rzeczy, ale .... jakość rybek, jeśli chodzi o ich zdrowie jest fatalna. Mnóstwo nieżyjących ryb na dnie... Najbardziej uderzyło mnie, że w niewielkim akwa było kilkadziesiąt kirysków, w tym  przynajmniej kilka nieżyjących.

Odwiedziłem również wiele mniejszych sklepów, godny polecenia jest ten na ul. Ugory 23, o nazwie Oranda czy jakość tak ;p choć mnie szczerze mówiąc te mniejsze nigdy nie zadowolą jako klienta, bo szukam zwykle rzadszych okazów rybek ;p a w tym przeze mnie polecanym, jak i w innych mniejszych sklepach, nawet jeśli jakość obsługi i rybek będzie ok a obsługa super to i tak raczej nie znajdę tego co szukam ;p

Jeśli się nie mylę to z tych większych sklepów zoologicznych został mi tylko ten na ul. Śniadeckich. Nie jestem z Bydgoszczy, ale z tego co się orientowałem to są trzy w miarę duże : Aligator, ZooMarket i ten na ul, Śniadeckich.

Niestety Bydgoszczy chyba nie zaspokoi potrzeb nawet średnio wybrednego klienta, jeśli chodzi o zoologię :) Gdy będę startował z nowym akwa, a mam zamiar niedlugo to uczynić ;p to chyba będę musiał wybrać się do Poznania lub zamówić rybki i sprzęt przez neta ( zamówienie rybek przez neta jest bezpieczne dla nich, o ile podróż następuje PKP - rybki podróżują w specjalnie zapakowanych paczkach góra kilka h do nowego domu :)) - możliwa jest tylko i wyłącznie przesyłka "jadąca" bezpośrednio z jednej stacji do drugiej ;p

Jak już wspominałem, odwiedziłem dużo sklepów w Bydgoszczy, więc jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć co i gdzie jest to zapraszam na PW lub tutaj, prawdopodobnie mam dość aktualne info ;p

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij