Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

AQUAEL FZN-1 vs filtr kubełkowy własnej roboty

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 BTL

BTL

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 25 marzec 2008 - 22:00

Muszę wymienić Filtr i myślałem że kaskadowy* będzie dobry, ale w pewniej książce napisano że się nie nadaje do akwariów z pokrywą .Więc przeczytałem jak zrobić Filtr kubełkowy**. Powiedzcie co lepsze? Proszę!

* http://www.zoo-sklep...m-20-100-litrow
** http://www.czerwonol...znajomi_05f.htm

#2 bojowniczka91

bojowniczka91

Narybek

• Zablokowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 16:51

Patrząc na ceny nie sądzisz że lepiej kupić gotowy filtr??

Spam wykasowany
mszt

#3 vani & Tabi

vani & Tabi

"Big Fish"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 821 postów
  • Miejscowość:Okolice Łodzi ;)

Napisano 27 marzec 2008 - 16:35

Filtr kaskadowy nadaje się do akwarii z pokrywą, tylko wymaga jej specjalnego dopasowania, można powiedzieć wykrojenia i wyprofilowania ;)

A http://www.Bojownik....ok/external.png) center right no-repeat; padding-right: 13px; border-bottom: 1px dotted #3366BB; color: #3366BB; cursor:pointer; text-decoration:none;" class="wiki">Filtr kubełkowy ma natomiast (prócz ceny) chyba same zalety :)
Cichy, wydajny, nie zajmuje miejsca w akwarium, można wybrać sobie dużą ilość różnych wkładów i nie wymaga tak częstego czyszczenia jak np. Filtr wewnętrzny.
Jeśli chodzi o samodzielne zrobienie filtra kubełkowego to znalazłam taki link - http://www.akwarysty...ad.php?p=460778
Wszystko jest jeszcze lepiej opisane niż na stronie o żółwiach.

Sama mam zamiar stworzyć mały kubełek do moich 25l :rolleyes:
Podepnę się troszeczkę pod temat i zapytam:
- Do 25l wystarczy mi 0,5l pojemniczek, prawda?
- Czy może on stać na tym samym poziomie (ta sama półka) co akwarium?
- Czy woda podczas przepływu rurkami będzie napowietrzona czy powinnam kupić oddzielny napowietrzacz?
- Czy znajdę w sklepie zoologicznym gąbeczkę (chcę użyć jej jako wkładu) o wymiarachh przeze mnie wymyślonych czy też będę musiała szukać gdzie indziej?
- Jako pompkę mogę użyć wnętrzności mojego fan mikro plus lub ewentualnie elite mini?
- Jeżeli chciałabym, aby rurka która pompuję wodę do Akwarium była również deszczownią musiałabym poprowadzić ją po górnej krawędzi z tyłu zbiornika i przedziurkować. Jak ją tak umocować?
- Zestaw wkładów (no, dużo się tam nie zmieści ;)) wybiorę sobie sama, poprzeglądam tematy i przeszukam internet, ale jeśli macie jakieś propozycje to jestem otwarta :D (moja obsada - bojownik, 3 Krewetki amano, 4 Krewetki red cherry, ślimak ampularia)
Dołączona grafika

#4 Gusia13

Gusia13

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Miejscowość:Tarnogród

Napisano 27 marzec 2008 - 16:50

o ale pytań :) odpowiem na jedno: a wiec mam 112l zestaw pearl i jest tam Filtr kubełkowy i to wystarcza całkowicie- nie mam tam żadnego dodatkowego napowietrzacza.
EDIT: sorki, ale mój Filtr jest powyżej akwarium, a nie pod nim,więc nie wiem czy ten z linku będzie napowietrzał czy nie, ale raczej tak :)

Użytkownik Gusia13 edytował ten post 27 marzec 2008 - 16:52

#5 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6237 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 27 marzec 2008 - 17:25

mój Filtr jest powyżej akwarium, a nie pod nim

Kubełek powyżej zbiornika? Jesteś pewna, że taka konstrukcja działa? :D

Przynajmniej do tej pory byłam przekonana ;), że kubełki przystosowane są do stania na ziemi oraz w szafce pod akwarium, czyli zdecydowanie poniżej powierzchni wody - bo taka jest zasada ich działania. Z centymetrami natomiast bywa rożnie, mój na przykład może stać poniżej 135 cm, a większe - nawet do 2 metrów poniżej powierzchni wody w akwarium.

Przykładowa grafika:
Załączony plik  kubel.jpg   29,61 KB   29 Ilość pobrań

allbettas.png

#6 Gusia13

Gusia13

"Rybki z ferajny"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Miejscowość:Tarnogród

Napisano 27 marzec 2008 - 17:28

ale ja jestem ciemna :) pomyliłam kubełkowy z przepływowym...
sory

#7 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • 6237 postów

Napisano 27 marzec 2008 - 17:39

Vani, moim zdaniem:
* Jeśli już chcesz porywać się na coś takiego, lepiej zrobić zdecydowanie większą pojemność niż 0,5l (a wypełniają ją nie tylko wkłady, ale także woda).
* Woda napowietrzana jest także przy wylewce (naturalny ruch wody).
* Gąbka nie musi być w całości, możesz upchać i dociąć kilka gąbek, to nie ma żadnego znaczenia.
* Pompka powinna być silniejsza niż te, które wymieniłaś. Ja polecam Aquaelowski Circulator.
* Deszczownię można przyczepić przyssawkami (jak Filtr czy termometr). Przy deszczowni nie musisz się w ogóle martwić napowietrzaniem.
* Taki Filtr musi znajdować się poniżej poziomu wody w akwa, najwygodniej - pod i za.

Gusiu :roll2:

allbettas.png

#8 vani & Tabi

vani & Tabi

"Big Fish"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 821 postów
  • Miejscowość:Okolice Łodzi ;)

Napisano 27 marzec 2008 - 18:05

Hmm... W takim razie musiałabym przeznaczyć półkę pod Akwarium jako miejsce dla filtra, zrobić dwie dziury w ściance komody i zainwestować w pompkę ;)
Jeszcze to przemyślę, choć raczej nie zrezygnuję.
Dołączona grafika

#9 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • 6237 postów

Napisano 27 marzec 2008 - 20:17

PS. Nie ma za co :lol: ;)

allbettas.png

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij