Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda w akwarium

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nerissa

Nerissa

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 04 styczeń 2007 - 17:38

Czy woda wlewana do akwarium koniecznie musi być odstała? Bo myślę, że raczje kranówa zbytnio w grę nie wchodzi

#2 pszczółka

pszczółka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1072 postów
  • Miejscowość:Puławy

Napisano 04 styczeń 2007 - 17:43

Koniecznie odstała, no ale z kranu się ją raczej bierze- jaką wodę masz na myśli pisząc, że kranówa się nie nadaje. Ja część (ponad połowę) wody do podmian przegotowuję, w ten sposób jest bardziej miękka, no i kamień wytrąca się w gotowaniu, jak woda sobie stoi w baniaczku to on opada na dno i potem spokojnie wodę do akwa. Reszta z kranu, też odstała, surowa. Jak wlejesz do baniaczka przez tą słuchawkę od prysznica, to nie musisz tak długo czekać, bo lejąc tak wodę chlor szybciej się z niej ulatnia. Ja mam na wode do podmian dwa baniaki po 5litrowe po wodzie mineralnej.
Pozdrawiam!

#3 karpiczek

karpiczek

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • Miejscowość:z Jaworzna

Napisano 04 styczeń 2007 - 17:54

nom zgadzam się można również te wodę w 5L butlach kupić dużo ona nie kosztuje max 5-7 zł (chyba :P :P )

a jeśli nie możesz załatwić tyle wody to wlej zwykła i kup "biostarter" pozdro

PS.
ty chcesz dolać wodę czy napełnić całe akwa ????? :mellow:

Użytkownik karpiczek edytował ten post 04 styczeń 2007 - 17:54

#4 Nerissa

Nerissa

"Gdzie jest Nemo?"

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 32 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 04 styczeń 2007 - 18:37

Napełnić całe akwa, bo chcę zmienić akwarium na większe. Na razie wzięłam wodę z kranu do kilku dużych butelek i odstawiłam na kilka dni.

#5 Jagutka

Jagutka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 19:22

i dobrze zrobiłaś... im więcej odstanej wody tym lepiej, choć jeśli będziesz czekała z wprowadzką swoich rybek do czasu aż akwa dojrzeje (ok 3 tygodni) to już nie ma aż takiego znaczenia :)

#6 pszczółka

pszczółka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1072 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 19:47

Karpiczek- oszalałeś? mineralną mam lać do akwa? może jeszcze gazowaną, bo od razu CO2 bedzie? Mamo ratuj.

#7 jusia

jusia

Uzależniony od Bojownik.pl

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Miejscowość:z kwiatu orchidei

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:17

Jeśli zbiornik mam byc świeżo założony to woda nie musi być ostana. Pod warunkiem że bedzie stał bez rybek około 2-3 tygodnie :)
Aniołku Kochany Stróżu mój
Ty zawsze przy mnie stój

#8 pszczółka

pszczółka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1072 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:24

Nie no, jagutka76, na to wychodzi, dwa w jednym ;)

#9 Eva

Eva

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:00

Ja do akwarium leję wodę przefiltrowaną. Dobrze robię?

#10 jusia

jusia

• Użytkownicy
  • 1723 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:15

Evo a czym ją filtrujesz jesli można wiedzieć?
Ty zawsze przy mnie stój

#11 pszczółka

pszczółka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1072 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 14:51

Z emotkiem czy bez, mineralnej nie leje się do akwa. Choćby ze względu na dużą zawartość wapnia. Poza tym skład mineralny takich wód nie jest dla ryb odpowiedni.

#12 Eva

Eva

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 15:59

Evo a czym ją filtrujesz jesli można wiedzieć?

Normalnym filtrem do wody :)

#13 Borsook

Borsook

"Gdzie jest Nemo?"

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 16:15

czytalem na forum akwarystyka jak ktos robil wlasnie takie testy jaka wode lac. I wcale nie wyszlo ze najlepsza jest przegotowana, moze i zmniejsza sie wtedy twardosc ale zwieksza pH, a po drugie jest to ekonomicznie nieoplacalne jakby za kazda podmiana gotowac iles tam litrow wody. Wystarczy zeby byla odstana ok 24h bo po takim czasie powinna byc czysta od chloru.
Nie popadajmy w skrajnosci. W naturalnych warunkach woda tez nie zawsze jest taka sama (znaczy nie ma idealnych parametrow) a ryby jakos zyja.

#14 jusia

jusia

• Użytkownicy
  • 1723 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:23

Evo chodziło mi o rodzaj filtracji? Ceramika, węgiel, amonówka...........?
Ty zawsze przy mnie stój

#15 Jagutka

Jagutka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1125 postów

Napisano 17 styczeń 2007 - 13:00

no i temat się urwał a ja właśnie się zastanawiam czy do akwa można lać wodę przefiltrowaną przez filtr Britta (węglowy o ile się nie mylę)?? sama... albo np pół na pół z odstaną??
kto mi powie? :)

#16 Latino Lover

Latino Lover

"Szczęki"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Miejscowość:Piaseczno

Napisano 17 styczeń 2007 - 15:48

Moze jestem tradycjonalista ale z rybkami wole nie kombinowac i nie testowac na nich:

W tym przypadku mozna najlepiej korzystac ze sprawdzonych metod stosowanych od wielu lat:

1. Woda odstana ze srodkiem do uzdatniania (zeby sie wytracily metale ciezkie).Im wiecej wody tym dluzej stac.
2. Ewentualnie polowa wody przegotowanej do tego
3. Czesc wody mozna przepuscic przez wegiel

!!!!!! Karpiczek - jak nie masz pojecia to nie dawaj chorych porad. To ze Ci sie tak wydaje to nie znaczy ze tak musi byc.

Woda mineralna nawet ta niegazowana czesto jest mineralizowana dodatkowo + jej twardosc jej niedozakceptowania (jest czesto twardsza niz w kranie). Sa 2-3 wody ktore na "sile" sie nadaja do tego. Ale nigdy nie masz pewnosci co Ci tam wleja. Dlatego najlepiej wode samemu przygotowac na bazie kranowki. Odstac + dodac czesc przegotowanej + ewent przepuscici przez wegiel (a jak trzeba to i torf).

Jest teoria o wodzie destylowanej. Najlepiej taka do zelazka (byle nie ta od samochodu mimo iz to prawie samo). Jednak ja nie wierze i nie stosuje. Nie mam pewnosci co w niej siedzi i jakie czyste byly banki z nia.

Uwaga przy wodzie cieplej z ogrzewaczy elektrycznych, gazowych przeplywowych. Rurki jakimi plynie ta woda czesto sa miedziane w tych urzadzeniach. Niektore kregi mowia ze miedz zabija rybki. Lepiej wlewac zimna. Po odstaniu ogrzeje sie do temp pokojowej.

Do odstania nadaja sie te 5l banki po mineralce. Tylko trzeba w nakretce otwor zrobic zeby miala jak parowac. Najlepiej taki na wielkosc wezyka do wlewania wody w akwarium. Bedzie sluzyl za uchwyt weza. Jest wygodniej.

Jezeli wymieniamy regularnie wode to wymieniasz wode i zalewasz baniak nowa z kranu i ona sobie czeka tydzien. I tak w kolko. Pewne i skuteczne. Po co to zmieniac?

Z woda dla rybek sie nie eksperymentuje. Eksperymentowac mozna sobie z woda na herbate ;-)

Filtr Britta wyglada sensownie ale nie znam dokladnego skladu filtracyjnego. Bo oprocz wegla sa tam pewnie jakies waty. Widzialem kiedys program o filtrach ktore podpina sie pod instalacje wodne w kuchni. Okazalo sie ze oczyszczaja wode z substancji stalych ale material filtracyjny zmienia sklad takiej wody. Do tego dochodzi okres "zuzycia" filtra. Moze sie okazac ze po jakims czasie filtr zanieczyszcza wode.
4Aquael Hexaset 20l: Zorganizowana Grupa Przestepcza Amano (same baby), 3 Glony, ? slimaki

Galeria
Moje akwarium

#17 mszt

mszt

• Użytkownicy
  • 8520 postów

Napisano 17 styczeń 2007 - 15:58

Uwaga przy wodzie cieplej z ogrzewaczy elektrycznych, gazowych przeplywowych. Rurki jakimi plynie ta woda czesto sa miedziane w tych urzadzeniach. Niektore kregi mowia ze miedz zabija rybki. Lepiej wlewac zimna. Po odstaniu ogrzeje sie do temp pokojowej.

Kranówa zawsze zimna.
Do ciepłej są dodawane jakieś tam środki zmiękczające. Nie nadaje się dla ludzi do picia, a tym bardziej dla rybek.
Wróg powinien być brzydki.

#18 BlackFeather

BlackFeather

• Użytkownicy
  • 1593 postów
  • Miejscowość:okolice Warszawy

Napisano 17 styczeń 2007 - 16:41

Uwaga przy wodzie cieplej z ogrzewaczy elektrycznych, gazowych przeplywowych. Rurki jakimi plynie ta woda czesto sa miedziane w tych urzadzeniach. Niektore kregi mowia ze miedz zabija rybki.

Wszystko w zbyt dużym stężeniu zabija, ale na miedź szczególnie wrażliwe są krewetki i ślimaki. Tolerują tylko niewielkie stężenia miedzi.
Zanim zadasz pytanie, przeczytaj FAQ.
Poszukujesz więcej informacji o bojowniku i akwarystyce? Zajrzyj do wątku "Najważniejsze linki dla początkujących i nie tylko".

#19 Jagutka

Jagutka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1125 postów

Napisano 17 styczeń 2007 - 19:07

skoro tak to odpuszczam sobie pomysł z Brittą i będę dolewać wodę przegotowaną na pół z odstaną :) i już :)
thx za wszystkie informacje

#20 pszczółka

pszczółka

"Potwór z głębin"

• Użytkownicy
  • 1072 postów

Napisano 17 styczeń 2007 - 19:23

Szczerze mówiąc też chętnie poczytałam temat, Latino Lover- super wypowiedź, będziemy tu kierować wszystkich, którzy będą mieli pytania jak to jest z ta wodą :)

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij