Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bojownik w kuli

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skik

Skik

Narybek

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 maj 2007 - 18:25

Jako, ze jest to moj pierwszy post na forum witam serdecznie :)

Zapewne nie byloby mnie tutaj gdyby nie pomysl na niezapowiedziany prezent w postaci bojownika + "specjalistyczna wiedza" sprzedawcy w sklepie. W wyniku polaczenia obu czynnikow mam teraz bojownika w 4-5 litrowej cos-na-kszalt-kuli (bez dodatkowego wyposazenia), z rozowym zwirkiem i jedna sztuczna roslina.
Niedlugo powinna wplynac na konto wyplata wiec zaopatrze sie w jakies akwarium, osprzet itp., zapewne 25-30l, wszak moje wynagrodzenie, jak na nasz kraj przystalo, nie pozwala na zbytna rozrzutnosc :P.

Tak czy inaczej, z tego co juz sie dowiedzialem, zanim Akwarium bedzie gotowe, bojownik bedzie musial w tej kuli jakis miesiac przesiedziec i zastanawiam sie co by tu zrobic, zeby zylo mu sie, w miare mozliwosci, dobrze.

Gotuje mu wlasnie jakis mini-korzen, jutro kupie jakis normalny zwirek i mech jawajski, nie potrzebuje on oswietlenia itp. ale czy przyjmnie sie w takim malym pojemniku bez zadnego przygotowania? I czy jakies ewentualne dopalacze uzywane przy sadzeniu rosliny nie zaszkodza rybie, wszak po rekonstrukcji kuli musze wrzucic bojownika odrazu do srodka bo nie mam zbytnio w czym go trzymac.

Mozna zrobic mu cos wiecej, ewentualnie czegos z tego co napisalem robic nie powinienem?

#2 wrobel

wrobel

Zablokowany

• Zablokowani
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów
  • Miejscowość:Rzeszów

Napisano 27 maj 2007 - 18:45

Wydaje mi się że chyba że rybek nie będzie czekał zybt długo bo przygotowanie Akwarium zajmie Ci tydzień z całym procesem autostartu i roślinek itp. Mój bojownik w kóli był tydzień ponieważ czekałem tylko na gotowe akwa poustawiałem roślinki zrobiłem małą wysepkę w rogu, kokos do środka, filtr i grzałka na ściane i jest mu tam miło i wygodnie. Planuje mu dokupić jeszcze 2 samiczki i zrobić harem ale się nad tym zastanowie jak mu się znudzi być samemu. A i takie pytanko czy inne rybki mogą być z nim np. neonki lub glonojady?

Użytkownik wrobel edytował ten post 27 maj 2007 - 18:46

#3 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6240 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 27 maj 2007 - 18:47

Skik, zapomnij o wszelkich "dopalaczach", są zbędne; mech możesz owinąć wokół korzenia lub z jednej strony przysypać delikatnie żwirkiem, to mu w zupełności wystarczy.
Czy korzeń jest dostatecznie mały? Nie będzie zabierał bojownikowi miejsca do pływania?
Pamiętaj o częstych podmianach wody w kuli i karm bardzo oszczędnie. Zakładam, że zapoznałeś się z FAQ :)

Wrobel, widzę, że Ty jednak nie przeczytałeś FAQ i wygłaszasz szkodliwe uwagi: o jakim "tygodniowym autostarcie" mówisz???

allbettas.png

#4 Shauni

Shauni

"Ratunku jestem rybką!"

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
  • Miejscowość:Krzeszowice

Napisano 27 maj 2007 - 18:58

<_< Zgadzam się z Lady ... Czy ty wróbel po wyposarzeniu Akwarium od razu wrzuciłeś tam bojownika?! Czy ty wogóle słyszałeś o czymś takim jak dojrzewanie zbiornika (musi trwać minimum 2 tygodnie przy użyciu biostartera) ?!? Jeśli tak zrobiłeś to bardziej zaszkodziłeś niż pomogłeś swojej rybce!
:akuma: :ranting2:

#5 wrobel

wrobel

Zablokowany

• Zablokowani
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów
  • Miejscowość:Rzeszów

Napisano 27 maj 2007 - 19:10

Ale przeczytałem na innym forum że z tym preparatem można już po tygodniu bojak wżucić. Tak przeczytałem i nawet gość w zoologicznym (akwarysta) powiedział że ona wżucał rybki po tygodniu a ma Akwarium ok. 100L tak sam mi powiedział zaufałem mu i co źle zrobiłem?

Jeśli te wiadomości są fałszywe przepraszam, ale tak mnie poinformowano na innym forum i w sklepie zoologicznym.

"Autostarcie" -tak mi powiedział w sklepie zoologicznym że dopiera mogw wżucić po tygodniowym "Autosatarcie"

Cytuję słowa gośćia ze sklepu zoologicznego:

Gość- Bojownika możesz wżucić po tygodniowym "AUTOSTARCIE" akwarium. Musisz je napełnić wodą i wlać preparat ( nie pamiętam o jakim preparacie mówił) puźniej poukładać żeczy w Akwarium roślinki i ozdoby a dopiero po upłynięciu tygodnia możesz włożyć rybkę

Tak mi powiedział Przysięgam na słowo harcerza (Jestem nim w G nr. 9 w Rzeszowie :) )

#6 Lady in red

Lady in red

Adminka

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6240 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 27 maj 2007 - 19:16

Niestety wprowadzono Cię w błąd, Wrobel, podobnie jak setki innych osób, którym wciska się kule, rozmaite cudowne preparaty, dzięki którym wodę można podobno podmieniać co 6 miesięcy (!!!), oraz roślinki doniczkowe, rozpadające się w akwariach i podtruwające ryby. Niech od dziś Twoim jedynym źródłem informacji będzie FAQ i nasze forum.

allbettas.png

#7 Skik

Skik

Narybek

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 maj 2007 - 19:57

Lady in red, dzieki za rady. Korzen jest dlugosci ok 10cm, ale chce go postawic pionowo, zeby mogl plywac pomiedzy wypustkami wiec miejsca raczej nie bedzie zabieral zbyt duzo

Temat długo nieaktywny!

Uwaga! Guest, masz zamiar odpowiedzieć w temacie, który nie jest aktywny od co najmniej 600 dni i może już być nieaktualny, a nowe posty w nim uznane już za niepotrzebne.

Copyright © 2014 Bojownik.pl

x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.

Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika
rejestracja zamknij