Skocz do zawartości

 

Regulamin

1. Podstawowym celem działalności forum Bojownik.pl jest dyskutowanie o gatunku Betta Splendens oraz na inne tematy dotyczące akwarystyki.

2. Zanim założysz nowy temat SPRAWDŹ, czy wątek o podobnej tematyce nie został założony wcześniej przez kogoś innego. Pamiętaj o tym, że opcja SZUKAJ jest Twoim przyjacielem. Użyj zaawansowanych opcji wyszukiwania albo przejrzyj listę tematów na interesującym Cię dziale Forum. Ta zasada nie dotyczy działu "Choroby" oraz tych działów, w których prezentujemy swoje akwaria. Nie dubluj swoich tematów, nie zakładaj identycznych wątków na różnych działach.

3. Tytuł zakładanego wątku musi zawierać informacje o problemie, jakiego wątek dotyczy. Wątki o tytułach "Pomocy", "Pilne", "Ratunku" „Pytanie”, „Filtr” itp., mogą być usuwane lub zamykane. Zadając pytanie na Forum, w pierwszym poście opisz dokładnie swoje akwarium oraz ewentualny problem. W miarę możliwości dodaj zdjęcia.

4. Posty umieszczone w niewłaściwym miejscu będą przenoszone przez moderatorów do właściwego działu bez powiadomienia autora. Posty i wątki powtarzające się, poruszające identyczny temat, nie wnoszące nic nowego, mogą zostać zamknięte, usunięte lub przeniesione do Kosza, a ich autorzy mogą zostać ukarani ostrzeżeniem.

5. Jeśli Twoje posty będą zawierały podstawowe i liczne błędy gramatyczne, ortograficzne czy też stylistyczne, licz się z tym, że możesz nie doczekać się odpowiedzi. Każdy post przed wysłaniem należy ponownie przeczytać i sprawdzić (opcja "podgląd wiadomości"). W przypadku wysłania wiadomości z błędami, można ją edytować i zmienić jej treść (opcja „pełna edycja” lub „szybka edycja”). Unikaj pisania całego tekstu dużymi literami, kursywą, kolorową czcionką czy PokEM#oNaM*i, bo jest to nieczytelne i męczy wzrok. Nie używaj bez potrzeby wykrzykników (!!!!!!!).

6. W przypadku wypowiedzi mocno odbiegających od tematu (off-topiców) oraz kłótni, a także nagminnie powtarzającego się SPAM’u, czyli umieszczania krótkich, mało znaczących wypowiedzi typu: "OK", "super", "fajnie", "zgadzam się z poprzednikami", Moderator ma prawo usunięcia ich z wątku oraz ukaranie autorów ostrzeżeniem.

7. Unikaj cytowania całego tekstu innego Użytkownika (aby skrócić treść cytatu używaj (…)). Naganne jest cytowanie zdjęć oraz długich fragmentów wypowiedzi tylko po to, żeby wstawić emotkę lub dopisać jedynie „zgadzam się”, „to mi się podoba”, itp.

8. Odnoś się do innych użytkowników Forum w taki sposób, w jaki chcesz, by odnoszono się do ciebie. Nie ośmieszaj i nie obrażaj publicznie żadnego użytkownika, szczególnie początkującego. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwagę, zrób to taktownie i merytorycznie. W sytuacjach konfliktowych mile widziane będzie komunikowanie się zainteresowanych stron przez PW, nie na Forum publicznym.

9. Każdy użytkownik jest zobowiązany do przedstawiania na forum informacji zgodnych z prawdą. Informacje nieprawdziwe i wprowadzające w błąd mogą być ukarane ostrzeżeniem, z blokadą konta i wykasowaniem postów włącznie.

10. Wszystkie porady, które sugerują działania mogące zaszkodzić zdrowiu i życiu żywych stworzeń, będą natychmiast kasowane. Dotyczy to także udostępniania materiałów przedstawiających znęcanie się nad zwierzętami oraz sytuacji, w których żywe stworzenia nie są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt (np. walki ryb). Użytkownik promujący takie działania będzie ukarany ostrzeżeniem lub zablokowaniem konta.

11. Wszystkie wypowiedzi oraz zdjęcia zamieszczane na stronach Bojownik.pl są własnością właściciela Portalu Bojownik.pl. Wykorzystanie całości lub części wypowiedzi, artykułów, zdjęć oraz innych publikacji bez zgody właściciela lub administracji Portalu może być traktowane jako naruszenie praw autorskich (w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wszelkie zamieszczane materiały będące własnością innych autorów powinny być umieszczane z wyraźnym zaznaczeniem źródła pochodzenia oraz adnotacją, kto jest faktycznym autorem tych treści.

12. Zabrania się reklamowania i propagowania innych for oraz stron internetowych (czatów, komunikatorów) na łamach portalu Bojownik.pl oraz za pomocą portalu, na przykład przez wiadomości prywatne oraz linki w podpisie. Wszelkie próby złamania tego punktu regulaminu będą kończyły się natychmiastowym usunięciem konta użytkownika. Użytkownik może umieszczać linki do stron internetowych w przypadku uzupełnienia swojej wypowiedzi, musi być to jednak ściśle związane z tematyką poruszaną w danym wątku. Istnieje możliwość reklamowania innych portali internetowych, ale jedynie za zgodą Administratora lub Moderatorów portalu Bojownik.pl.

13. Konta użytkowników logujących się na portalu Bojownik.pl pod więcej niż jednym loginem po to, by wprowadzić pozostałych użytkowników w błąd, mogą być skasowane bez ostrzeżenia. Dotyczy to także osób, które zostały zablokowane i podejmują próby zalogowania się pod innym nickiem.

14. Niedopuszczalne jest wklejanie na Forum obrazów łamiących dobre obyczaje, propagujących treści rasistowskie, faszystowskie, pornograficzne, itp. „Przerost formy nad treścią” w postaci zamieszczania bulwersujących, męczących wzrok lub niedostosowanych do wymagań Forum obrazków skutkuje ich usunięciem oraz ostrzeżeniem (patrz „Komunikaty Moderatorów i Adminów”).

15. Gradacja ostrzeżeń nadawanych przez Moderatorów obejmuje: wiadomość prywatna z prośbą (ostrzeżenie nieoficjalne), wpis na czerwono, ostrzeżenie 33%, ban tymczasowy, ban stały (blokada). Przeniesienie tematu do forumowego Kosza (czyli do działu „Na to pytanie jest już odpowiedź na naszym Forum”) jest także formą ostrzeżenia. W przypadku drastycznych zachowań Moderator ma prawo szybciej sięgać po większe sankcje, do blokady stałej włącznie. Trzy ostrzeżenia powodują natychmiastowe zawieszenie konta użytkownika.

16. Zarówno konta jak i treści użytkowników nie są usuwane na żądanie. Rejestracja na stronie jest dobrowolna. Każdy użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za to, co pisze i udostępnia na Portalu.

17. Rejestracja konta oznacza akceptację powyższego regulaminu i zobowiązanie do przestrzegania go.

Copyright © 2018 Bojownik.pl
 

 
x

Witaj na Bojowniku!

Szanowny gościu,

Witaj na portalu Bojownik.pl. Jak na większości for musisz się zarejestrować aby móc dodawać posty. Proces rejestracji jest szybki, darmowy i wymaga podania jedynie minimalnej ilości informacji. Zostań częścią społeczności Bojownika logując się lub rejestrując już teraz. Możesz to zrobić trzema kliknięciami korzystając ze swojego konta na Facebook'u Dołączona grafika, TwitterzeDołączona grafika lub Konta GoogleDołączona grafika.Dołączona grafika - Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiadaj w istniejących
- Śledź wybrane tematy i otrzymuj wiadomości o nowych postach
- Stwórz swój profil i dodawaj znajomych
- Komunikuj się z innymi użytkownikami

- Załóż swój własny blog
- Dodawaj swoje zdjęcia i albumy do galerii
- Koniec z wyświetlaniem tego komunikatu:)
- i wiele innych....
Dołączona grafika Dołączona grafika

rejestracja zamknij